Spektakle

Bolesław Leśmian
Alibaba i 40 zbójców. Klechdy sezamowe

Reżyseria: Aneta Jucejko-Pałęcka

Teatr Lalka w Warszawie

Adam Mickiewicz
Ballady i romanse

Reżyseria: Jerzy Jan Połoński, Marta Wiśniewska

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie

Jan Brzechwa
Brzechwatorium

Reżyseria: Marián Pecko

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

Władysław Reymont
Chłopi

Reżyseria: Remigiusz Brzyk
Teatr Ludowy w Krakowie

Michał Bałucki
Ciężkie czasy

Reżyseria: Redbad Klynstra-Komarnicki

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Aleksander Fredro
Damy i huzary

Reżyseria: Krzysztof Szuster

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku

Icyk Manger
Dus buch fyn Gan Ejdn/ Księga Raju

Reżyseria: Damian Josef Neć

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich | Centrum Kultury Jidysz w Warszawie

 

Adam Mickiewicz
Dziadowisko

Reżyseria: Anna Piotrowska

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

Adam Mickiewicz
Dziady cz. I, II i IV

Reżyseria: Adam Sroka

Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

Jeremi Przybora
Gołoledź

Reżyseria, ruch sceniczny: Piotr Kosewski

Teatr Nieduży w Sopocie

Zofia Nałkowska
Granica. Polski proces w stylu amerykańskim

Reżyseria: Piotr Ratajczak

Teatr Polski w Bielsku Białej

Witold Gombrowicz
Inna księżniczka Burgunda

Reżyseria: Wojciech Brawer

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi

Witold Gombrowicz
Iwona, księżniczka Burgunda

Reżyseria i choreografia: Grzegorz Bral

Teatr Polski w Szczecinie

 

Joseph Conrad
Jądro ciemności

Reżyseria: Krzysztof Babicki

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Kariera Nikodema Dyzmy

Reżyseria: Gabriel Gietzky

Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Bogusław Schaeffer
Komedianci

Reżyseria: Mikołaj Grabowski

Teatr Polski w Szczecinie

Władysław Reymont
Komediantka

Reżyseria: Anita Sokołowska

Teatr Polski w Bydgoszczy

Tadeusz Konwicki
Kronika wypadków miłosnych

Reżyseria: Jarosław Tumidajski

Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Juliusz Słowacki
Ksiądz Marek

Reżyseria: Jacek Bunsch
Teatr Polski we Wrocławiu

Juliusz Słowacki
Książę Niezłomny

Reżyseria: Małgorzata Warsicka

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej

Leszek Kołakowski
Kto z was chciałby rozweselić pechowego Nosorożca

Reżyseria: Cezary Domagała

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Jerzy Szaniawski
Lekkoduch

Reżyseria: Jan Tomaszewicz

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Cyprian Kamil Norwid
Miłość czysta u kąpieli morskich

Reżyseria: Zbigniew Brzoza

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Gabriela Zapolska
Moralność pani Dulskiej

Reżyseria: Paweł Szkotak

Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie

Niemożliwe – Wasowski dzieciom

Scenariusz i reżyseria: Justyna Zar

Kubuś. Teatr Lalki i Aktora im. Stefana Karskiego w Kielcach

Stefan Themerson
Pan Tom buduje dom

Reżyseria: Przemysław Żmiejko

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego

Marian Hemar
Piękna Lucynda

Reżyseria: Tomasz Czarnecki

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu

Kornel Makuszyński
Przygody Koziołka Matołka

Reżyseria: Maksymilian Rogacki

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie

Leszek Kołakowski
Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda

Reżyseria: Krzysztof Jasiński

Teatr Logos w Łodzi

Bolesław Leśmian
Rybak i Geniusz. Klechda sezamowa

Reżyseria: Aneta Jucejko-Pałęcka

Teatr Lalka w Warszawie

Stanisław Wyspiański
Sędziowie

Reżyseria: Anna Augustynowicz
Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie

Witold Gombrowicz
Ślub

Reżyseria: Agata Biziuk

Teatr Lalek Banialuka w Bielsku Białej

Stanisław Ignacy Witkiewicz
Szewcy

Reżyseria: Tomasz Man

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Stanisław Ignacy Witkiewicz
Szewcy

Reżyseria: Stanisław Melski

Teatr Polski we Wrocławiu

Michalina Wisłocka
Sztuka kochania

Reżyseria: Mira Mańka

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Sławomir Mrożek
Tango

Reżyseria: Wawrzyniec Kostrzewski

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie

Sławomir Mrożek
Tango

Reżyseria: Piotr Ratajczak

Teatr Nowy w Zabrzu

Konstanty Ildefons Gałczyński
Teatrzyk Zielona Gęś czyli Wstrząs Metafizyczny w Piętnastu Konwulsjach

Reżyseria: Paweł Aigner

Teatr Animacji w Poznaniu

Stanisław Ignacy Witkiewicz
W małym dworku

Reżyseria: Jan Marek Kamiński

Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie

Stanisław Wyspiański
Wesele

Reżyseria: Sławomir Narloch

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Stanisław Wyspiański
Wyzwolenie

Reżyseria: Jan Klata

Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Aleksander Fredro
Zemsta

Reżyseria: Paweł Aigner

Białostocki Teatr Lalek

 

Aleksander Fredro
Zemsta

Reżyseria: Paweł Świątek

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Aleksander Fredro
Zemsta

Reżyseria: Andrzej Ozga

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

Aleksander Fredro
Zemsta

Reżyseria: Krzysztof Jasiński

Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

Konstanty Wolicki
Zesłanie

Reżyseria: Mikołaj Grabowski

Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie