Przedstawienie „Ojczyzna” w reżyserii Agnieszki Błaszczak w przystępnej formie zabawy podejmuje temat ojczyzny, tożsamości oraz naszego znaczenia i roli w społeczeństwie.
Przestrzeń sceniczna przedstawienia została zaaranżowana w niecodzienny sposób dzięki czemu młodzi widzowie znajdują się w bezpośredniej bliskości aktorów i mają możliwość z bliska obserwować działania sceniczne. Główne elementami przedstawienia: kostium, przestrzeń gry, scenografia, gra, ruch i dźwięk odwołują się do figur geometrycznych i dziecięcych zabaw.
Przedstawienie podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie czym dla dziecka jest ojczyna. Za sprawą olbrzymich klocków aktorzy budują rozmaite formy-krajobrazy, które w przystępny sposób ilustrują abstrakcyjne pojęcia m.in. takie jak: moje, twoje, przyjaźń, lęk strach, radość.
W przedstawieniu nie ma tradycyjnej fabuły. Jednak prezentowane sceny układają się w całość prowadzącą młodych widzów od skupienia się na sobie jako jednostce poprzez rozmaite relacje z otaczającymi nas ludźmi, do szerszego spojrzenia na otaczający nas świat.
Forma gry i zabawy, która jest podstawowym narzędziem budowania przedstawienia sprawiają, że młodzi widzowie z łatwością interpretują poszczególne budowle i łatwiej odgadują ich abstrakcyjne znaczenia.