Sławomir Mrożek
Tango

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak

Konsultacja dramaturgiczna: Maria Marcinkiewicz-Górna

Scenografia: Matylda Kotlińska

Kostiumy: grupa Mixer

Choreografia: Arkadiusz Buszko

Reżyseria światła: Szymon Kluz

Obsada: Anna Magalska, Ewa Pietras, Joanna Rozkosz, Paweł Kowalski, Tomasz Mycan, Michał Marek Ubysz, Arkadiusz Walesiak

Premiera: 9 grudnia 2017

,,Tango” w reż. Piotra Ratajczaka to spektakl o konflikcie poglądów i systemów wartości. Artur dąży do zorganizowania świata wokół jasno określonych reguł. Eleonora i Stomil wierzą natomiast w nieograniczoną wolność jednostki, sztukę i eksperyment. A kim jest współczesny Edek i jak duży jest jego wpływ na polityczno-społeczny porządek?

,,Tango” Mrożka to klasyka polskiego dramatu, która wciąż inspiruje do nowych interpretacji. Twórcy spektaklu zastanawiają się, co ,,Tango” może powiedzieć o współczesnej Polsce i procesach, jakie w niej zachodzą. Przyglądają się napięciu, jakie wytwarza się pomiędzy różnymi pokoleniami i grupami społecznymi. Rodzina staje się soczewką, w której odbijają się aktualne niepokoje, walka o dominację oraz próby narzucenia innym jedynego, słusznego modelu życia. Kto ma rację w społeczno-politycznym konflikcie? A może najważniejsze są słowa Stomila, który mówi, że ,,Każdy ma prawo do własnego szczęścia”?