Sławomir Mrożek
Wieczór z Mrożkiem: Na pełnym morzu. Strip-tease

Reżyseria: Jacek Malinowski
Scenografia: Michał Wyszkowski
Muzyka: Marcin Nagnajewicz
Obsada: Wiesław Czołpiński/Mirosław Janczuk, Ryszard Doliński, Zbigniew Litwińczuk, Krzysztof Pilat, Paweł S. Szymański, Mirosław Janczuk (inspicjent), Michał Jarmoszuk, Krzysztof Bitdorf
Premiera: 30 maja 2021 roku

NA PEŁNYM MORZU
W niezwykle barwnej jednoaktówce Sławomira Mrożka jak w soczewce odbija się cały nasz świat. W sytuacji kryzysowej, trójka bohaterów na dryfującej tratwie walczy o przetrwanie. Biologiczne potrzeby, jak również instynktowne zachowania ujawniają w takich momentach prawdziwą naturę człowieka. Kultura i wykształcone przez stulecia mechanizmy komunikowania się między ludźmi mogą stać się w sytuacjach granicznych pustą formą, która wykorzystywana jest do osiągniecia celów wykraczających poza idee humanizmu. Spektakl utrzymany w konwencji teatru absurdu, z poczuciem humoru i w sposób uniwersalny, dotyka problemu godności człowieka jak również powracających traum i demonów naszej rodzimej rzeczywistości.

STRIP-TEASE
Dwaj panowie spotykają się w jednym czasie, w tym samym miejscu. Są doświadczani tym samym zjawiskiem. Prezentują dwie postawy wobec zaskakującej sytuacji rozbudzającej intelekt oraz ludzkie emocje. W oparach absurdu, podobni zewnętrznie a tak różni wewnętrznie stają oko w oko z…Znakomity humor Sławomira Mrożka – lekki, inteligentny, odrobinę złośliwy – gwarantuje świetną zabawę.