Spektakle

Leszek Kołakowski
13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych

Reżyseria: Marta Streker
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
Baba-dziwo

Reżyseria: Dominika Knapik
Teatr im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

Ryszard Kapuściński
Cesarz

Reżyseria: Mikołaj Grabowski
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie

Władysław Reymont
Chłopi

Reżyseria: Sebastian Majewski

Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Fila we Wrocławiu

Aleksander Fredro
Damy i huzary

Reżyseria: Tomasz Grochoczyński

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

Jerzy Szaniawski
Dwa teatry

Reżyseria: Marek Mokrowiecki
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku

Jarosław Marek Rymkiewicz
Dwór nad Narwią

Reżyseria: Artur Tyszkiewicz

Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie

Maria Kuncewiczowa
Dziękuję za różę

Reżyseria: Alina Moś-Kerger

Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie

Stanisław Herakliusz Lubomirski
Ermida albo Królewna pasterska

Reżyseria: Jan Nowara

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Zygmunt Nowakowski
Gałązka rozmarynu

Reżyseria: Rafał Matusz
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Adam Naruszewicz
GWIDO, hrabia Blezu

Reżyseria: Beniamin Bukowski

Trzecia Grupa Krakowska

Stanisław Moniuszko
Karmaniola czyli od Sasa do Lasa

Reżyseria: Paweł Aigner

Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Maria Krüger
Karolcia

Reżyseria: Judyta Berłowska

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie

Bolesław Prus
Lalka

Reżyseria: Wojtek Klemm
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Jarosław Iwaszkiewicz
Matka Joanna od Aniołów

Reżyseria: Jan Klata

Nowy Teatr w Warszawie

Krystyna Miłobędzka
Ojczyzna

Reżyseria: Agnieszka Błaszczak
Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej

Adam Mickiewicz
Pan Tadeusz

Reżyseria: Rafał Matusz

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

Adam Mickiewicz
Pan Tadeusz

Reżyseria: Dominik Nowak

Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

Jarosław Iwaszkiewicz
Panny z Wilka

Reżyseria: Agnieszka Glińska
Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

Jarosław Iwaszkiewicz
Panny z Wilka

Reżyseria: Krzysztof Rekowski

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Jerzy Szaniawski
Ptak

Reżyseria: Magda Drab

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy

Antoni Słonimski
Rodzina

Reżyseria: Rafał Sisicki

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku

Aleksander Fredro
Śluby panieńskie

Reżyseria: Andrzej Błażewicz

Teatr Polski w Poznaniu

Sławomir Mrożek
Tango

Reżyseria: Michal Spišák
Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie

Sławomir Mrożek
Tango

Reżyseria: Edward Wojtaszek

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Stanisław Wyspiański
Teatr, którego nie było

Reżyseria: Piotr Tomaszuk
Teatr Wierszalin w Supraślu

Jakub Gawatowic
Tragedia Jana

Reżyseria: Waldemar Raźniak
Warszawskie Towarzystwo Sceniczne i Teatr CHOREA w Łodzi

Julian Tuwim
Trala Tralalińscy

Reżyseria: Robert Drobniuch

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach

Witold Gombrowicz
Trans-Atlantico

Reżyseria: Tomasz Gawron

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Stanisław Wyspiański
Wesele

Reżyseria: Igor Gorzkowski
Teatr Polski w Bielsku Białej

Stanisław Wyspiański
Wyzwolenie

Reżyseria: Anna Augustynowicz
Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie

Stefan Grabiński
Zabójca czasu

Reżyseria: Maćko Prusak
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie

Artur Oppman
Zaczarowana królewna

Reżyseria: Michał Derlatka

Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Aleksander Fredro
Zemsta Aleksandra Fredry

Reżyseria: Paweł Budziński
Teatr Bakałarz z Krakowa

Konstanty Ildefons Gałczyński
Zielona Gęś czyli najmniejszy teatrzyk Świata

Reżyseria: Joanna Gerigk

Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze