Stanisław Wyspiański
Wyspiański. Koncert

Reżyseria: Ewa Kaim
Scenariusz: Włodzimierz Szturc, Ewa Kaim
Scenografia, wideo, światło: Mirek Kaczmarek
Muzyka: Dawid Sulej Rudnicki, Stanisław Radwan, Zygmunt Konieczny, Wojciech Kilar
Kierownictwo muzyczne: Dawid Sulej Rudnicki
Choreografia: Maćko Prusak
Producent: Agata Schweiger
Obsada: Dominika Bednarczyk, Katarzyna Zawiślak-Dolny/Ewelina Cassette, Agnieszka Judycka, Karolina Kazoń, Agnieszka Kościelniak, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Mateusz Bieryt, Karol Kubasiewicz, Daniel Malchar, Rafał Szumera, Tytus Grochal
Premiera: 19 października 2018

 

Ewa Kaim, reżyserka wspaniale przyjętego DO DNA, zaprasza nas tym razem na muzyczną konfrontację z wyobraźnią Stanisława Wyspiańskiego. Na odmienne, odświeżające spotkanie z fragmentami najważniejszych dramatów artysty: Wesela, Wyzwolenia, Akropolis, Powrotu Odysa  i Studium o „Hamlecie”. Reżyserka zderza bowiem poetyckie, młodopolskie frazy z graną na żywo muzyką Dawida Suleja Rudnickiego, Stanisława Radwana, Zygmunta Koniecznego oraz Wojciecha Kilara tworząc bogaty, niejednoznaczny oraz wspaniale wykreowany  i zaśpiewany przez aktorów Teatru świat.

W tę niezwykłą podróż po brzmieniach i obrazach dramatycznych Wyspiańskiego zabierze nas… mały Staś. To on dziecięcą wyobraźnią otworzy świat wyobraźni dojrzałego już autora. Wydobędzie tony mocne, społecznie zaangażowane, jak i te głęboko intymne. Poszuka w tekstowisku artysty brzmień płynących ze źródeł świata, który dzisiaj słyszymy i widzimy. Nienawiść, wyzwolenie, krzyk, ukojenie… i być albo nie być!