Nagroda

Refundacja

Krystyna Miłobędzka
Ojczyzna

Reżyseria: Justyna Sobczyk
Dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
Scenografia i kostiumy: Jakub Drzastwa
Asystent scenografa: Emil Wysocki
Muzyka: Robert Piernikowski
Ruch sceniczny: Janusz Orlik
Reżyseria świateł: Justyna Łagowska
Koordynator projektu: Sandra Lewandowska
Inspicjent: Agnieszka Misiewicz

Zdjęcia: Piotr Bedliński

Obsada:
Klocek – Paweł Siwiak
Dom – Piotr B. Dąbrowski
Droga – Ewa Szumska
Pan Wojsko – Mariusz Adamski
Mowa – Barbara Krasińska

Premiera: 12 marca 2016

Czym jest ojczyzna?

Kiedy dorosły staje przed takim wyzwaniem i nie chce uciekać od odpowiedzi w swój skomplikowany i abstrakcyjny język, otwiera się pole na prawdziwie twórcze spotkanie. Aby mogło do niego dojść, trzeba pozwolić sobie na ryzyko niewiedzy i błądzenia w poszukiwaniu odpowiedzi, ale zawsze w relacji z dzieckiem. Takie możliwości wspólnego bycia w procesie odkrywania skomplikowanych treści daje ZABAWA.

Twórcy spektaklu powstającego na podstawie utworu Wielkiej Poetki z Puszczykowa, twórczyni tekstów dla teatru pisanych z myślą o jego najmłodszych odbiorcach – Krystyny Miłobędzkiej, wirtuozki słowa, podążają za autorką w jej podróży w świat dziecięcych zabaw. Wyliczanki, rymowanki, słowne gry, wspólne budowanie, rozkładanie i burzenie prowadzą bohaterów krok po kroku do odkrycia wielości znaczeń, które kryją się w słowie OJCZYZNA.

Zabawa prowadzona przez pięciu bohaterów: Klocka, Mowę, Pana Wojsko, Drogę i Dom to wprowadzanie w świat coraz bardziej skomplikowanych znaczeń i relacji, za którymi podąża dziecko, by stać się dorosłym, żeby zrozumieć jego świat.