Sławomir Grabowski, Marek Nejman
Przygody kota Filemona

Adaptacja i teksty piosenek: Aneta Wróbel
Reżyseria: Agata Kucińska
Scenografia: Anna Chadaj
Muzyka: Sambor Dudziński

Obsada:

Marek Zimakiewicz – Filemon
Malwina Czekaj – Bonifacy, Plamiaki
Elżbieta Bielińska – Babcia
Andrzej Bocian – Dziadek, Ognik, Baniek Mydlany
Aneta Płuszka – Myszka, Wodnik, Plamiaki

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest być kotem? Albo jak wygląda świat z kociej perspektywy? Wolałbyś być czarny czy biały? Na czym polega zabawa „w kotka i myszkę”? I czy łatwo zaprzyjaźnić się z kimś, kto wszystko wie najlepiej? Jedno jest pewne, jeśli jesteś tego choć trochę ciekawy, to „Przygody kota Filemona” są bajką dla ciebie.

Pewnego dnia w domu Babci i Dziadka, gdzie mieszka wszystkowiedzący kot Bonifacy, pojawia się mały, biały kotek Filemon. Malec dopiero zaczyna odkrywać świat i uczy się wielu rzeczy: czym można karmić Ogień z pieca, jakie psoty lubi robić Wodnik z balii, jak oswoić noc. Jednak najtrudniejszym dla Filemona zadaniem okazuje się zdobycie sympatii Bonifacego. W pełnej przygód i piosenek historii mały kotek nauczy się, czym jest prawdziwa kocia przyjaźń.

Spektakl pozwala zobaczyć otaczający nas świat oczami kota, gdzie domowe sprzęty mogą wydać się za duże, a ludzkie głosy mogą brzmieć dziwnie. Jednak nie ulega wątpliwości, że od kotów można się wiele nauczyć.