Anna Augustynowicz po raz pierwszy w swojej karierze zmierzyła się z wciąż nieoswojonym, metaforycznym utworem Witolda Gombrowicza. Między ubraną na czarno panną młodą i konduktem weselników w żałobnych strojach reżyserka precyzyjnie rozgrywa ludzko-ludzką mszę w oparciu o mięsisty, wieloznaczny język Gombrowicza.
Co widzimy na scenie? Koszmar senny? Groteskową wizję historii? Walkę o władzę nad własnym umysłem i wspomnieniami? Iluzję, w której każda opowieść ostatecznie zapada się i grzęźnie?
Ślub Gombrowicza napisany w 1946 roku podczas pobytu autora w Argentynie to jeden z najważniejszych dramatów polskich XX wieku ukazujący groteskowy i tragikomiczny obraz Polski i Polaków.
Przedstawienie, utrzymane w charakterystycznej dla Augustynowicz estetyce, jest koprodukcją Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu i Teatru Współczesnego w Szczecinie i grane będzie na przemian w każdym z tych miast. W obsadzie zobaczymy aktorów z obu teatrów – Magdalenę Żak, Michała Świtałę, Jędrzeja Wieleckiego, Joannę Matuszak, Arkadiusza Buszko, Grzegorza Młudzika i Grzegorza Falkowskiego.
Opolska premiera była jednocześnie inauguracją działania nowej sceny w Teatrze, Modelatorni. To czwarta już scena Teatru im. Jana Kochanowskiego. Przeznaczona zostanie na innowacyjne i eksperymentalne projekty artystyczne.