Gabriela Zapolska
Moralność Pani Dulskiej

Reżyseria: Giovanny Castellanos

Scenografia: Wojciech Stefaniak
Muzyka: Marcin Rumiński
Kostiumy: Justyna Gwizd
Ruch sceniczny: Witold Jurewicz, Marlena Bełdzikowska
Obsada: Arleta Los-Pławszewska, Judyta Paradzińska, Beata Wnęk-Malec, Magdalena Maścianica, Monika Stanek, Andrzej Czernik, Jędrzej Wielecki
Gościnnie: Joanna Osyda
Premiera: 9 września 2017 – Mała Scena

Fotografia: K. Ścisłowicz

Domowe zacisze to idealne miejsce do skrywania niemoralnych sekretów i mrocznych tajemnic. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę tytułowa bohaterka „Moralności pani Dulskiej”, która poza domem kreuje wyidealizowany wizerunek samej siebie i całej swojej rodziny. Za sztuczną i pełną hipokryzji fasadą kryje się jednak młodzieńczy bunt, który właśnie dojrzał, by wyjść na światło dzienne. Aniela Dulska będzie musiała nie tylko go stłumić, ale i zataić pierwsze poniesione szkody. Z pewnością nie pomogą jej w tym najbliżsi, których poczynania matki/żony już dawno przestały ich interesować.
Spektakl na opolskiej scenie reżyseruje Giovanny Castellanos – Kolumbijczyk, którego inscenizacja będzie świeżym spojrzeniem na tekst należący do polskiego kanonu literatury dramatycznej. Z pewnością przyczynią się do tego jego latynoski temperament i dystans, którym obdarza swoje spektakle.