Konkurs projektów

Komisja Artystyczna Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa” w I etapie Konkursu zarekomendowała do realizacji i zdecydowała o przyznaniu wsparcia finansowego wybranym projektom. Do końca sierpnia 2015 roku przygotowano 22 premiery, które biorą udział w „Konkursie inscenizacji”.

 

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Dofinansowanie

Adam Mickiewicz
[ˈdʑadɨ]

Reżyseria: Paweł Passini

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Nagroda

Stanisław Wyspiański
Akropolis

Reżyseria: Anna Augustynowicz

Teatr Współczesny w Szczecinie

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Dofinansowanie

Juliusz Słowacki
BALLADYNA kwiaty ciebie nie obronią

Reżyseria: Wojciech Faruga

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Dofinansowanie

Bieguny

Na podstawie tekstów: Kordian Juliusza Słowackiego, Nie-Boska komedia Zygmunta Krasińskiego, Wyzwolenie Stanisława Wyspiańskiego, Listy Cypriana Kamila Norwida

Reżyseria: Paweł Passini

Centrum Kultury w Lublinie – neTTheatre

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Nagroda

Adolf Nowaczyński
Car Samozwaniec czyli polskie na Moskwie gody

Reżyseria: Jacek Głomb

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Dofinansowanie

Adam Mickiewicz
Dziady

Reżyseria: Lech Raczak

Fundacja Orbis Tertius

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Dofinansowanie

Juliusz Słowacki
Fantazy

Reżyseria: Maciej Podstawny

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Nagroda

Bolesław Prus
Faraon

Reżyseria: Adam Nalepa

Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Dofinansowanie

Gdzie jest Lailonia?

Na podstawie 13 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego

Reżyseria: Konrad Dworakowski

Teatr Pinokio w Łodzi

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Nagroda

Janusz Korczak
Król Maciuś Pierwszy

Reżyseria: Dagmara Żabska

Teatr Figur w Krakowie

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Dofinansowanie

Juliusz Słowacki
Lilla Weneda

Reżyseria: Michał Zadara

Teatr Powszechny/ CENTRALA

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Dofinansowanie

Miron Białoszewski
M’IRONIA. Sonata sceniczna z codą do radości

Reżyseria: Wojciech Olejnik

Unia Teatr Niemożliwy

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Dofinansowanie

Wojciech Bogusławski, Stanisław Wyspiański, Witold Gombrowicz
Miny polskie

Scenariusz: Mikołaj Grabowski, Tadeusz Nyczek

Reżyseria: Mikołaj Grabowski

Teatr im. W. Horzycy w Toruniu

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Dofinansowanie

Helmut Kajzar
Paternoster

Reżyseria: Marek Fiedor

Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Dofinansowanie

Marek Hłasko
Piękni dwudziestoletni

Reżyseria: Piotr Ratajczak

Teatr Śląski w Katowicach

 

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Nagroda

Stefan Żeromski
Przedwiośnie

Reżyseria: Natalia Korczakowska

Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Nagroda

na podstawie „Życia i przygód Remusa” Aleksandra Majakowskiego
Remus

Reżyseria: Remigiusz Brzyk

Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Dofinansowanie

Antoni Słonimski
Rodzina

Reżyseria: Agata Dyczko

Fundacja „HI ART!” w Warszawie

 

 

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Dofinansowanie

Henryk Sienkiewicz
SACHEM wódz czarnych węży

Reżyseria: Martyna Majewska

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

 

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Nagroda

Juliusz Słowacki
Samuel Zborowski

Reżyseria: Paweł Wodziński

Fundacja sztuka.idea / Fundacja Hobo Art Foundation

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Dofinansowanie

Tadeusz Różewicz
Świadkowie albo nasza mała stabilizacja

Reżyseria: Katarzyna Szyngiera

Teatr Współczesny w Szczecinie

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach I etapu Konkursu.
Nagroda

Tadeusz Miciński
Termopile polskie

Reżyseria: Jan Klata

Teatr Polski we Wrocławiu