Spektakle

Na podstawie Henryka Sienkiewicza
400 Stopni do obłędu

Reżyseria: Agata Obłąkowska-Mazurkiewicz

Teatr KAMBAK

 

Na podstawie Federico Garcia Lorca i John Maxwell Coetzee
Balkony – pieśni miłosne

Reżyseria: Krystian Lupa

Teatr Polski w Podziemiu Wrocław i Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu





Juliusz Słowacki
Balladyna

Reżyseria: Aleksandra Bielewicz

Teatr WAM

Bolesław Leśmian
Baśń o rumaku zaklętym

Reżyseria: Aneta Jucejko-Pałęcka

Teatr Lalka w Warszawie

 

 

Jerzego Andrzejewskiego
Ciemności kryją ziemię

Reżyseria: Tomasz Fryzeł

Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Tadeusz Różewicz
Do Piachu

Reżyseria: Witold Mazurkiewicz, Opryński Janusz

Teatr Polski w Bielsku-Białej

Stefan Żeromski
Dzieje Grzechu. Opowiedziane na nowo

Reżyseria: Daria Kopiec

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

Witold Gombrowicz
Iwona, księżniczka Burgunda

Reżyser: Jarosław Tumidajski

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Tadeusz Różewicz
Kartoteka

Reżyseria: Maksymilian Nowak

Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

Waldemar Wolański
Krawiec Pan Niteczka

Reżyseria: Waldemar Wolański

Teatr: Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze im. Bogdana Nauki

Federico García Lorca
Krwawe Gody

Reżyseria: Kuba Kowalski

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Bruno Schulz
Labirynt Schulza

Reżyseria – Grzegorz Bral

Teatr im S. I. Witkiewicza w Zakopanem

Henryk Sienkiewicz
Latarnik

Reżyseria: Alina Moś

Teatr Mały w Tychach

Iwan Gonczarow
Lekkoduch

Reżyseria i adaptacja: Igor Gorzkowski

Teatr Ochoty

Aleksander Fredro
Magnetyzm serc

Reżyseria: Kalina Jagoda Dębska

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

Juliusz Słowacki
Maria Stuart

Reżyseria: Martyna Łyko

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Stanisław Ignacy Witkiewicz
Matka

Reżyseria: Anna Augustynowicz

Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie

Na podstawie Stanisława Wyspiańskiego
Na kolana, panie Wyspiański!

Reżyseria, scenariusz, scenografia, kostiumy: Agata Duda-Gracz

Kornel Makuszyński
O dwóch takich co ukradli księżyc

Reżyseria: Jarosław Kilian

Teatr Lalka w Warszawie

Jan Kochanowski
Odprawa posłów greckich

Reżyseria: Maciej Wojtyszko

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie

Stanisław Wyspiański
Ofelia kontra Hamlet

Reżyseria: Rafał Matusz

Teatr Gdynia Główna

Platon
Państwo

Reżyseria: Jan Klata

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Jan Brzechwa
Pchła Szachrajka

Reżyser: Cezary Iber

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” im. Stefana Karskiego w Kielcach

Bruno Schulz
Plac Świętej Trójcy

Reżyseria: Oleksandr Overchuk

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku

 

Stanisław Wyspiański
Powrót Odysa

Reżyseria: Michał Telega

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu

Kornel Makuszyński
Przygody Koziołka Matołka

Reżyseria: Stefan Szaciłowski

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku

Bruno Schulz
Republika Marzeń

Reżyseria: Igor Gorzkowski

Polski Teatr Tańca

Aleksander Fredro
Śluby panieńskie

Reżyseria: Paweł Aigner

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu

Stanisław Lem
Solaris

Reżyser: Beata Niedziela

Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie

Tadeusz Różewicz
Stara Kobieta Wysiaduje

Reżyseria: Irena Jun

Teatr Studio w Warszawie

Jerzy Wasowski
w.a.s.o.w.s.k.i / FOTOPLASTYKON

Reżyseria: Ewa Konstancja Bułhak

Teatr Collegium Nobilium

Stanisław Wyspiański
Wesele

Reżyseria: Maja Kleczewska

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Aleksander Fredro
Wielki człowiek do małych interesów

Reżyseria: Anna Wieczur

Teatr im. J. Osterwy w Lublinie

Bertold Brecht
Życie Galileusza

Reżyseria: Konrad Imiela

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu