Spektakle

Jan Brzechwa
Akademia Pana Kleksa

Reżyseria: Jerzy Jan Połoński

Lubuski Teatr w Zielonej Górze

Juliusz Słowacki
Balladyna

Reżyseria: Katarzyna Deszcz

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Juliusz Słowacki
Balladyna

Reżyseria: Jacek Bała

Teatr im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

 

Juliusz Słowacki
Balladyna

Reżyseria: Agnieszka Olsten

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Władysław Reymont
Chłopi

Reżyseria: Krzysztof Garbaczewski

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie

Adam Mickiewicz
Dziady – Noc Druga

Reżyseria: Piotr Tomaszuk

Teatr Wierszalin

Józef Ignacy Kraszewski
Dziecię Starego Miasta

Reżyseria: Cezi Studniak
Teatr WARSawy

Stanisław Lem
Dzienniki gwiazdowe

Reżyseria: Adolf Weltschek

Teatr Groteska z Krakowa

Gabriela Zapolska
Ich czworo. Reality show

Reżyseria: Julia Mark

Teatr Miejski w Gliwicach

Witold Gombrowicz
Iwona, księżniczka Burgunda

Reżyseria: Magdalena Miklasz

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu

Witold Gombrowicz
Iwona, księżniczka Burgunda

Reżyseria: Grzegorz Jaremko

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

Janusz Korczak
Król Maciuś Pierwszy

Reżyseria: Konrad Dworakowski

Teatr Lalek Banialuka

Emil Zegadłowicz
Lampka oliwna

Reżyseria: Bogdan Kokotek

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie

Henryk Rzewuski
Listopad

Reżyseria: Tomasz Węgorzewski

Teatr Fredry w Gnieźnie

Jerzy Kosiński
Malowany ptak

Reżyseria: Maja Kleczewska

Teatr Polski w Poznaniu i Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie

Aleksander Fredro
Mąż i żona

Reżyseria: Jarosław Kilian

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana

Gabriela Zapolska
Moralność Pani Dulskiej

Reżyseria: Giovanny Castellanos

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Maria Dąbrowska
Noce i dnie. Tom IV: nie wiem, o czym jest jutro

Reżyseria: Seb Majewski

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Maria Konopnicka
O krasnoludkach i sierotce Marysi

Adaptacja i reżyseria: Henryk Adamek

Teatr Nowy w Zabrzu

Jan Kochanowski
Odprawa posłów greckich

Reżyseria: Szymon Kaczmarek

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

 

Stanisław Ignacy Witkiewicz "Juwenilia”
Opowieści spod stołu, czyli absurdalny świat Stasia Witkiewicza

Reżyseria: Tomasz Kaczorowski

Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” w Słupsku

Tadeusz Boy-Żeleński
Piekło kobiet

Reżyseria: Paweł Szarek

Teatr Nowy Proxima z Krakowa

Jarosław Marek Rymkiewicz
Porwanie Europy

Reżyseria: Piotr Cieplak

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach

Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz
Przygody Koziołka Matołka

Reżyseria: Sławomir Gaudyn

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Stefan Themerson
Przygody Pędrka Wyrzutka

Reżyseria: Ewa Maria Wolska

Teatr PINOKIO w Łodzi

Brunon Jasieński
Słowo o Jakóbie Szeli

Reżyseria: Michał Kmiecik

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach

Edmund Niziurski
Sposób na Alcybiadesa

Reżyseria: Piotr Ratajczak

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Stanisław Ignacy Witkiewicz
Szewcy

Reżyseria: Justyna Sobczyk

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

 

Witold Gombrowicz
Tancerz mecenasa Kraykowskiego

Reżyseria: Jacek Bunsch

Lubuski Teatr w Zielonej Górze

Aleksander Fredro
Wąż i Ona

Reżyseria: Dominika Maria Malczyńska 

Teatr I.N.N.I.

Stanisław Wyspiański
Wesele

Reżyseria: Agata Biziuk

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

Stanisław Wyspiański
Wesele

Reżyseria: Jan Klata

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

Stanisław Wyspiański
Wyzwolenie

Reżyseria: Krzysztof Jasiński

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Stanisław Wyspiański
Wyzwolenie

Reżyseria: Radosław Rychcik

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Aleksander Fredro
Zemsta

Reżyseria: Anna Augustynowicz

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie