Spektakle

Stanisław Lem
Bajki robotów

Reżyseria: Romuald Wicza-Pokojski

Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku

Julian Tuwim
Bal w operze

Reżyseria: Lech Raczak, Daria Anfelli

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

Juliusz Słowacki
Beniowski, król Madagaskaru

Reżyseria: Paweł Świątek

Teatr IMKA

Jerzy Andrzejewski
Bramy raju

Reżyseria: Krzysztof Rekowski

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Na podstawie opowiadań Jerzego Afanasjewa
Chimery Afanasjewa

Reżyseria: Tomasz Kaczorowski

Teatr na Plaży w Sopocie i Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku

Stanisław Grochowiak
Chłopcy

Reżyseria: Mirosław Gronowski

Teatr Polonia w Warszawie

Wojciech Bogusławski
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale

Reżyseria: Emil Wesołowski

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

Refundacja

Nagroda

Adam Mickiewicz
Dziady

Reżyseria: Michał Zadara

Teatr Polski we Wrocławiu

Finał

Adam Mickiewicz
Dziady – Noc Pierwsza

Reżyseria: Piotr Tomaszuk

Teatr Wierszalin w Supraślu

Nagroda

Na podstawie "Chamowa" oraz poezji Mirona Białoszewskiego
Dziady po Białoszewskim

Scenariusz i reżyseria: Anna Retoruk

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach

Tymoteusz Karpowicz
Dziwny pasażer

Reżyseria: Andrzej Ficowski

Wrocławski Teatr Współczesny

Refundacja

Helmut Kajzar
Gwiazda

Reżyseria: Krzysztof Czeczot

Wrocławski Teatr Współczesny

Nagroda

Mikołaj z Wilkowiecka
Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim

Reżyseria: Piotr Tomaszuk

Teatr Wierszalin w Supraślu

Tadeusz Różewicz
Kartoteka

Reżyseria: Marcin Kalisz

Teatr Ludowy w Krakowie

Nagroda

Refundacja

Tadeusz Różewicz
Kartoteka

Reżyseria: Andrzej Majczak

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Witold Gombrowicz
Kosmos

Reżyseria: Krzysztof Garbaczewski

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej

Wojciech Bogusławski
Krakowiacy i Górale

Reżyseria: Michał Kmiecik

Teatr Polski w Poznaniu

Henryk Sienkiewicz
Krzyżacy

Reżyseria: Michał Kotański

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Nagroda

Henryk Sienkiewicz
Krzyżacy

Reżyseria: Jakub Roszkowski

Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku

Refundacja

Nagroda

Pedro Calderon de la Barca/ Juliusz Słowacki
Książę Niezłomny

Reżyseria: Paweł Świątek

Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

Gabriela Zapolska
Moralność pani Dulskiej

 

Reżyseria: Mirosław Siedler

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

Tadeusz Różewicz
Na czworakach

Reżyseria: Jerzy Stuhr

Teatr Polonia w Warszawie

Juliusz Słowacki
Niepoprawni (Fantazy)

Reżyseria: Maciej Englert

Teatr Współczesny w Warszawie

Stanisław Wyspiański
Noc listopadowa. Święte szaleństwo

Reżyseria: Szymon Hieronim Budzyk

Teatr Odwrócony z Krakowa

ks. Benedykt Chmielowski
Nowe Ateny

Reżyseria: Maciej Gorczyński

Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice”

Helmut Kajzar
Obora

Reżyseria: Janusz Klimsza

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie

Nagroda

Refundacja

Krystyna Miłobędzka
Ojczyzna

Reżyseria: Justyna Sobczyk

Teatr Polski w Poznaniu

Refundacja

Stanisław Ignacy Witkiewicz
Oni

Reżyseria: Oskar Sadowski

Teatr Polski we Wrocławiu

Witold Gombrowicz
Opętani

Reżyseria: Tadeusz Bradecki

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Aleksander Fredro
Pan Geldhab

Reżyseria:  Janusz Cichocki

Teatr Polski w Szczecinie

Adam Mickiewicz
Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie

Reżyseria: Mikołaj Grabowski

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Sławomir Grabowski, Marek Nejman
Przygody kota Filemona

Reżyseria: Agata Kucińska

Teatr Baj w Warszawie

Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz
Przygody Koziołka Matołka

Reżyseria: Michał Derlatka

Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Jan Nepomucen Potocki
Rękopis znaleziony w Sargarossie

Reżyseria: Maciej Wojtyszko

Teatr Rozrywki w Chorzowie

Bruno Schulz
Sklepy cynamonowe

Reżyseria: Ingmar Villqist

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach

Nagroda

Refundacja

Witold Gombrowicz
Ślub

Reżyseria: Anna Augustynowicz

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatr Współczesny w Szczecinie

Refundacja

Witold Gombrowicz
Ślub

Reżyseria: Mikołaj Grabowski

Teatr Powszechny w Radomiu

Refundacja

Aleksander Fredro
Śluby panieńskie

Reżyseria: Artur Dwulit

Białostocki Teatr Lalek

Refundacja

Tadeusz Różewicz
Śmieszny staruszek

Reżyseria: Ewa Wyskoczyl

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach

Anonimowi autorzy z XIII - XV wieku oraz Jakub Parkosz, Jędrzej Gałek, Przecław Słota
Stół z powyłamywanymi nogami. Na stole i pod stołem

Reżyseria: Wiesław Hołdys

Teatr Mumerus

Na podstawie Stanisława Ignacego Witkiewicza
Tarantula

Reżyseria i scenariusz: Marcin Bartnikowski

Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku
Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie

Franciszek Bohomolec, Aleksander Fredro
Uwiedzeni

Reżyseria: Jarosław Tumidajski

Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Stanisław Ignacy Witkiewicz
W małym dworku

Reżyseria: Krzysztof Rekowski

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Stanisław Ignacy Witkiewicz
Wariat i zakonnica

Reżyseria: Szymon Hieronim Budzyk

Teatr Odwrócony z Krakowa

Refundacja

Stanisław Wyspiaski
WARszawianka

Reżyseria: Szymon Budzyk

Teatr Odwrócony z Krakowa

Nagroda

Refundacja

Stanisław Wyspiański
Wesele

Reżyseria: Jakub Roszkowski

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie

 

Nagroda

Refundacja

Stanisław Wyspiański
Wesele

Reżyseria: Radosław Rychcik

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach

Refundacja

Konstanty Ildefons Gałczyński
Zielona gęś

Reżyseria: Paweł Aigner

Teatr Lalek Banialuka w Bielsku-Białej

Władysław Reymont
Ziemia obiecana

Reżyseria: Remigiusz Brzyk

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi